Utrustning för militär / polis / bevakningUtrustning för skytte och jaktUtrustning för ett aktivt liv i skog, mark och på fjällTerräng Outlet
Nyheter
5.11 Stryke Pant
2011-09-21

5.11 Stryke Pant med Flex-Tac 511-74369

Snart kommer 5.11:s mest genomarbetade byxa, som slår alla konkurenter på fingrarna. Både gällandes kvalite, funktion och pris. Om allt funkar som det skall så finns den i lager under Oktober månad.

Nya Stryke pant med Flex-Tac™ är en ny, unik byxrevolution från 5.11 Tactical. Flex-Tac är vårt nya egenutvecklade material med inbyggd stretch och fläck- och smutsresistent behandling.

Stryke Pant med Flex-Tac™ har en tuff design och samma beprövade komfort och hållbarhet som 5.11 Tactical alltid erbjuder.
Bekväm självjusterande linning
Brickhållare på bältesöglor fram
Vinklade fickor med låg profil som är enkla att komma åt
Äkta YKK®-blixtlås och Prym®-knappar
Diskreta dubbla knän med knäficka invändigt
Bleknings- och fläckresistent materialmed Flex-Tac™ är en ny, unik byxrevolution från 5.11 Tactical. Flex-Tac är vårt nya egenutvecklade material med inbyggd stretch och fläck- och smutsresistent behandling. 

Kolla även in nedan länk för bilder, storlekar, färger samt en introduktionsvideo

www.511tactical.com/All-Products/Pants/Tactical-Pants/Stryke-Pant-Flex-Tac.html

 
Copyright MP-SEC International 2007 - 2012, postorder@terrang.se
 
Antal:
0
Summa:
0 kr

Dina sidor